LearnEnglish Kids TeachingEnglish Adults LearnEnglish Teens
جستجوي سايت
   جستجو
آمورشگاه نور افشانمجتمع آموزشي نورافشانآمورشگاه نور افشان
لينك هاي مفيد

آیلتس چیست؟
آیلتس IELTSسرواژه The International English Language Testing Systemبه معنی نظام امتحان بین المللی زبان انگلیسی است. آیلتس یک نیاز عمومی برای ورود به دانشگاهها، مراکز کاری، وبرنامه آموزشی در کشورهای بریتانیا (انگلستان)، استرالیا، نیوزلند، و کانادا می باشد.
اخیرا دانشگاههای آمریکایی نیز شروع به پذیرش نتایج معتبر آیلتس کرده اند. آیلتس برای ارزیابی توانایی زبان داوطلبان طراحی شده است که برای کار یا تحصیل به کشورهای انگلیسی زبان می روند. امتیاز (مسولیت) برگزاری امتحان آیلتس در ایران بر عهده دو مرکز می باشد:

 
داوطلبان آیلتس آکادمیک  Academicو آیلتس عمومی General Training
داوطلبان باید بر اساس نیاز خود یکی از امتحانهای Academicو یا General Trainingرا انتخاب کنند. معمولا  برای شرکت در دانشگاهها و مراکز آموزشی به آیلتس آکادمیک نیاز است و در صورت مهاجرت باید در آزمون عمومی IELTS General Trainingشرکت کرد. البته اخیرا نتیجه امتحان آکادمیک را برای مهاجرت نیز قبول می کنند ولی برای تحصیل فقط باید در آزمون آکادمیک نمره لازم را بدست آورد. امتحان آیلتس Academicقدرت داوطلب را برای تحصیل در مراتب مختلف تحصیلی ارزیابی می کند. امتحان General Trainingتاکید بیشتری بر مهارتهای پایه داوطلبانی دارد که برای کار، برنامه های آموزشی، و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان می روند.
نحوه برگزاری آزمون آیلتس
داوطلبان در چهار مهارت Listening، Reading، Writing، و Speakingمورد امتحان قرار می گیرند. همه داوطلبان (هم Academic.و هم General Training) در یک امتحان Listeningو Speakingمشترک شرکت می کنند. ولی Readingو Writingآزمون آِیلتس آکادمیک با آزمون آیلتس عمومی متفاوت است. سوالات به گونه ای طرح شده اند که تمامی رتبه ها را از داوطلب مبتدی تا داوطلب حرفه ای تحت پوشش قرار داده است. سه مهارت از چهار مهارت یعنی Listening، Reading، و Writingدر یک روز مورد امتحان قرار می گیرند، و در بین آن هیچ زمان استراحتی وجود ندارد. ولی امتحان Speakingطبق اعلان قبلی معمولا یک هفته قبل و یا یک هفته بعد از امتحان برگزار می شود.

نتیجه آیلتس
آیلتس یک شرح حال از توانایی داوطلب در زبان انگلیسی ارائه می دهد.نمره آزمون آیلتس بین صفر تا نه خواهد بود اگر کسی در امتحان تقلب کند و یا بسیار ضعیف باشد نمره صفر خواهد گرفت در غیر اینصورت نتیجه تک تک مهارتها جداگانه اعلام می شود و میانگین تمامی نتیجه ها، امتیاز نهایی داوطلب خواهد بود. همچنین تمامی نتیجه های امتحان رو به بالا گرد می شود. منظور این است که از قانون کلی گرد کردن در ریاضی تبعیت می کند به عنوان مثال اگر داوطلبی نمره 7.25 را کسب کند به نمره 7.5 گرد می شود ولی اگر داوطلبی نمره 7.1 را کسب کند به نمره 7 گرد خواهد شد.

صفحه اصلي | نقشه سايت | ارتباط با ما كليه حقوق اين وب سايت متعلق به مجتمع آموزشي نور افشان مي باشد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط سارگون